Informatikos ir IT konkursas

 
 

              

 

El. pašto adresas: info@bebras.lt

Tarptautinė Bebro svetainė www.bebras.org
 

Konkurso organizatorius:


Partneriai: 
BEBRAS 2014TRENIRUOTĖS REZULTATAI

Registruotų vartotojų treniruotės sprendimo rezultatus galite matyti čia.

Šiais metais treniruotėje dalyvavo:

Mažyliai - 376, Benjaminai - 2275, Kadetai - 1293, Juniorai - 1707, Senjorai - 665.

Pirmų vietų laimėtojus apdovanosime prizais.

Štai mokinių sąrašas:
Nauris Valeika (Vilniaus Tuskulėnų vidurinė mokykla), Emilis Kairys (Kupiškio Kupos pradinė mokykla), Martynas Budrevičius (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinė mokykla), Dainius Lukauskas (Kauno Jono Pauliaus II gimnazija), Gerda Dagilytė (Kauno Jono Pauliaus II gimnazija), Martynas Sinkievič (Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija), Aušrius Jankauskas (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinė mokykla), Aistė Jauniškytė (Vilniaus Žirmūnų gimnazija), Tomas Jurevičius (Kauno Jono Pauliaus II gimnazija), Edvinas Barkauskas (Kauno Jono Pauliaus II gimnazija).

Sveikiname!

Šių mokinių mokytojus prašome susisiekti su mumis info@bebras.lt
Naujos rezultatų skaičiavimo taisyklės
(nuo 2014 metų)

Mokinys pradeda varžybas, turėdamas 54 taškus (Mažyliai - 45 taškus).
  • Už teisingai išspręstą užduotį skiriami 6 (kai užduotis lengva), 9 (vidutinė) arba 12 (sunki) taškai.
  • Už nespręstą (neatsakytą) užduotį skiriama 0 taškų.
  • Už klaidingą atsakymą atimamas trečdalis už užduotį skiriamų taškų.
Maksimali surinktų taškų suma, esant 18 uždavinių rinkinyje, yra 216, jei uždavinių 15 - tuomet 180.
BEBRO VARŽYBOS 2014

Šiais metais jau 11 kartą Bebro važybos vyks lapkričio 10 – 14 dienomis. Daugiau išsamesnės informacijos bus pateikta vėliau.
TRENIRUOTĖ 2014

Šiemet programavimo savaitės („Code Week“) metu rengiame „Bebro“ uždavinių treniruotę.

Į treniruotę kviečiame visus mokinius: pradedant pradinės mokyklos trečiųjų klasių mokiniais ir baigiant dvyliktokais. Treniruotė vyks visą savaitę, nuo spalio 11 d. iki 17 dienos internetu – „Bebro“ varžybų lauke.

Laisvai treniruotis galima bet kada: „Bebro“ varžybų lauke spustelėti viršuje esančią nuorodą ir spręsti pateikiamus uždavinius. Tačiau tokiu atveju Jūsų rezultatai nebus įrašomi ir nežinosite, kaip sprendėte.

Kviečiame registruotis pagal amžiaus grupę ir spręsti uždavinius – pabaigę galėsite pamatyti savo rezultatus. Geriausiai sprendę bus apdovanojami „Bebro“ dovanėlėmis.

Daugiau informacijos apie „Code Week“.

Kilus neaiškumams kreipkitės į mus! Rašykite el. paštu info@bebras.lt

2014-09-16
ĮVYKO JAUNŲJŲ PROGRAMUOTOJŲ VASAROS STOVYKLA

Šių metų birželio pabaigoje jaunieji kompiuterių entuziastai rinkosi į savaitinę programuotojų stovyklą Alantos technologijos ir verslo mokykloje. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų buvo pasisemti žinių ir programavimo patirties - kasdien vykdavo 3 val užsiėmimai prie kompiuterių. 14 dalyvių pasiskirstė į dvi grupes: jaunesnieji sprendė bebro uždavinius ir mokėsi Python programavimo - kūrė žaidimą "Ping pong", o vyresnieji pasinėrė į web tinklalapių programavimą. Nepaisant prasto oro be programavimo užsiėmimų stovyklautojams buvo pasiūlyta daug kitų veiklų - komandiniai žaidimai lauke, sporto užsiėmimai stadione bei sporto salėje, pasivaikščiojimai po Naujasodžio apylinkes, vakaras su gitara prie laužo ir kt.

Dėkojame stovyklos organizatorei Skaidrai Vaicekauskieniai ir visiems užsiėmimų vadovams!

2014-07-08IŠRINKTAS GRAŽIAUSIAS KONKURSO „MAN IR BEBRUI 10 METŲ“ PIEŠINYS

Sveikiname piešinių konkurso „Man ir Bebrui - 10 metų" nugalėtoją Agilę iš Kalvarijos gimnazijos.

Švietimo informacinių technologijų centras dovanoja Kalvarijos gimnazijai planšetinį kompiuterį ir du eMokyklos atmintukus: mokytojai Eglei ir mokinei Agilei. Informatikos konkurso „Bebras“ organizatorius Vilniaus universitetas apdovanoja diplomais, specialiai 10-mečiui išleista Bebro užrašine, Bebro ženkliuku.

Dėkojame visiems dalyvavusiems! Piešiniai labai gražūs!

2014-06-16PROGRAMUOTOJŲ VASAROS STOVYKLA

Kviečiame į programuotojų vasaros stovyklą! Programuosime, sportuosime ir linksmai leisime laiką.

Vieta: Alantos technologijų ir verslo mokykla, Naujasodis, Technikumo g. 2, Molėtų raj. (http://www.alantostvm.lt )

Laikas: 2014 m. birželio 29 – liepos 6 d., Stovyklautojų grupės: 7–11 kl. moksleiviai

Kaina: 630 Lt (nakvynė, maitinimas, programavimo mokymai kompiuterių klasėje, laisvalaikis)

Daugiau informacijos čia

2014-06-15IŠRINKITE GRAŽIAUSIĄ KONKURSO „MAN IR BEBRUI 10 METŲ“ PIEŠINĮ

Kviečiame balsuoti už Jums labiausiai patinkančius konkurso „Man ir Bebrui 10 metų“ piešinius! Dešimtmečių piešinius rasite „Bebro“ Facebook puslapyje www.facebook.com/ITBebras. Balsuoti galite iki birželio 15 d.

Daugiausiai „patinka“ paspaudimų surinkusio piešinio autorių apdovanosime prizu.

2014-05-26PIEŠINIŲ KONKURSAS „MAN IR BEBRUI 10 METŲ“

Kviečiame visus 10-ties metų amžiaus mokinius dalyvauti piešinių konkurse „Man ir Bebrui 10 metų“. Piešiniai skirti paminėti informatikos konkurso „Bebras“ dešimtmetį.

Piešiniai turi būti A4 dydžio, kitoje piešinio pusėje turėtų būti tokia informacija: autoriaus vardas, pavardė, mokykla, mokytoja.
Piešinius atsiųsti iki gegužės 25 d. paštu: Konkursui „Bebras“ Akademijos g. 4 LT-08663 Vilnius, Lietuva arba skanuotas piešinio kopijas el. paštu: info@bebras.lt.
Balsuoti už konkurso piešinius kviesime tėvelius, mokytojus ir visus „Bebro“ draugus Facebook puslapyje www.facebook.com/ITBebras. Daugiausiai „patinka“ paspaudimų surinkusio piešinio autorių apdovanosime prizu.

2014-05-02PRISIDĖKITE PRIE BEBRO ATSINAUJINIMO!

Kviečiame prisidėti prie iniciatyvos paremti informatikos ir IT konkursą „Bebras“. Mums pats laikas atsinaujinti, bei toliau skatinti moksleivius domėtis IT.
Daugiau informacijos rasite čia.

2013-11-29BAIGĖSI DEŠIMTASIS KONKURSAS BEBRAS

Peržiūrėti renginio nuotraukas...
Konkursas „Bebras“ švenčia dešimties metų jubiliejų. Šiais metais konkursas vyko 26 šalyse. Lietuvoje dalyvavo beveik 26 tūkstančiai mokinių iš 500 mokyklų.Gražia tradicija tampa sukviesti varžybų laimėtojus – po 20 geriausių mokinių iš kiekvienos klasės nuo 3 iki 12 - į LR Seimo rūmus, baigiamąją Bebro“ šventę (šiemet ji vyko lapkričio 30 d.). Buvo pakviesti ir dešimties mokyklų, kuriose dalyvavo daug merginų, atstovai. Taip pat pakviesta moksleivių, kruopščiausiai užpildžiusių anketas (šiemet anketų užpildyta per 3000).
Į klausimą kaip mokiniai atlieka pateiktas užduotis, daugiausia atsakymų buvo, kad mėgina jas išspręsti ir gilinasi. Atsakymai pateikti skritulinėje diagramoje.Pirmųjų vietų laimėtojams prizus įsteigė: Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas bei Matematikos ir informatikos fakultetas, Kauno technologijos universitetas, UAB „Informacinių technologijų mokymo centras“, UAB „Algoritmų sistemos“ ir UAB „Baltic Amadeaus“, taip pat TEV leidykla. Mokinius atlydėję informatikos mokytojai džiaugiasi, kad „Bebro“ konkursas vis dar yra nemokamas, tokiu būdu leisdamas dalyvauti visiems norintiems ir atsiskleisti dar nepastebėtiems jauniesiems informatikams.

Šventės atidarymo metu visus džiugino Rimučio ir Donato Paužuolių akrobatinio aviamodelio pasirodymas.Dešimtojo „Bebro“ gimtadienio proga šventėje mokinių ir mokytojų laukė daug įvairių veiklų. Varžybų organizatoriai, norėdami tobulėti ir siekdami išgirsti konstruktyvių mokytojų komentarų bei pasiūlymų, surengė diskusiją „Bebro“ konkurso tobulinimas ir lūkesčiai. Po diskusijos Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informatikos mokytoja Renata Burbaitė pristatė programavimo mokymo(si) iššūkius, modelius bei įrankius. Daug dėmesio sulaukė VšĮ Robotikos Akademijos organizuotos varžybos – Bebro robotiada, kur mokiniai ir jų artimieji galėjo išbandyti Lego mindstorms EV3 robotus. Jauniausieji mokiniai, trečiokai ar ketvirtokai, pademonstravo stebinantį išradingumą ir kūrybingumą. Šiaulių rajono Kuršėnų mokyklos mokytoja Staselė Riškienė pristatė mobiliųjų įrenginių galimybes ugdymo procese, mokė mokinius ir mokytojus kurti interaktyvius žaidimus. Ugdymo plėtotės centras suteikė progą išbandyti skaitmeninę interaktyvią mokymo priemonę Matematika 11-12 kl. Šios veiklos traukė ne tik įdomiu turiniu, bet ir naudojamomis naujosiomis technologijomis – mokytojai ir mokiniai naudojosi iPad planšetiniais kompiuteriais. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai pristatė savo vykdomus projektus, daugeliui mokinių buvo įdomu sužinoti, kaip studentams pavyksta pritaikyti teorines žinias praktikoje sprendžiant nelengvas sumanumo ir kūrybingumo reikalaujančias problemas. Po to šio fakulteto prodekanas Linas Būtėnas pristatė strateginį psichologinį mąstymo ir logikos žaidimą, docentas Romualdas Kašuba pakvietė mokinius spręsti linksmus uždavinius. Taip pat į „Bebro“ šventę savo vykdomų projektų pristatyti atvyko ir Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto studentų komanda, apsiginklavusi išmaniosiomis technologijomis. Nacionalinė švietimo institucijų asociacija kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultetu surengė kūrybines multimedijos dirbtuves, o Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto komanda kvietė mokinius sužaisti kompiuterinį verslo žaidimą „Kietas riešutas“.

Nuoširdi padėka skiriama Vilniaus universiteto Informacinių technologijų taikymo centrui už vieną esminių konkurso sėkmės dalių – serverių valdymą ir administravimą vykstant konkursui.

2013-11-29REGISTRACIJA Į BEBRO NUGALĖTOJŲ ŠVENTĘKVIEČIAME, REGISTRUOTIS į BEBRO baigiamąją šventę! Be registracijos NEGALĖSITE PATEKTI Į SEIMĄ. Taip pat prisiregistravę į veiklas anksčiau turi pirmenybę, jeigu narių prisirenka per daug.

Šventės programą rasite čia. REGISTRACIJAS PRIIMAME IKI KETVIRTADIENIO 20 valandos (Nedelskite, tikriausiai dauguma jau ir numatėte, kas vyks).

Čia rasite visus mokinių, kviečiamų į šventę, 20-ukus. Mokinį ar mokinių grupę turėtų lydėti mokytojas.

Taip pat kviečiami aktyvių mokyklų dešimtuko atstovai (2-3 iš mokyklos). Šiemet mokyklas rinkome pagal mergaičių aktyvumą (dalyvavimo procentą), atsižvelgdami į mokyklos didumą. Toliau pateiktas mokyklų sąrašas:

Kauno r. Raudondvario gimnazija
Vilkaviškio rajono Paežerių pagrindinė mokykla
Alytaus r. Punios mokykla - daugiafunkcis centras
Vilniaus Taikos progimnazija
Kauno Jono Pauliaus II gimnazija
Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykla
Vilniaus Gerosios Vilties vidurinė mokykla
Alytaus rajono Pivašiūnų vidurinė mokykla
Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija
Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinė mokykla


Į šventę kviečiame ir 10 anketų nugalėtojų!
Kamilė Dabrilaitė - 3 klasė (Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla )
Dovydas Vaitkevicius - 4 klasė (Alytaus r. Punios mokykla - daugiafunkcis centras )
Greta Zabalevičiūtė - 5 klasė (Vilniaus Gerosios Vilties vidurinė mokykla)
Greta Senkutė - 6 klasė (Vilniaus Žvėryno gimnazija)
Lukas Veitas - 7 klasė (Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla)
Vilius Mažeika - 8 klasė (Mažeikių „Ventos“ progimnazija)
Mykolas Vievesis - 9 klasė (Kalvarijos savivaldybės Nemunaičių pagr. m-kla)
Justinas Iljeitis - 10 klasė (Vilniaus Gabijos gimnazija)
Modestas Mendelis - 11 klasė (Šiaulių Lieporių gimnazija)
Marius Mačėnas - 12 klasė (Ignalinos gimnazija)


2013-11-28Galutiniai rezultatai ir kviečiamiejį į BEBRO šventę

Pirmadienį bus paskelbti galutiniai Bebro rezultatai. Taisytini uždaviniai: MAINAI (bus įskaityta visiems, nes atsakymai siuntėsi nekorektiškai) ir DŪMŲ SIGNALAS (teisingas atsakymas: ne 5, o 4), tad galite orientuotis.

Į BEBRO baigiamąją šventę kviesime geriausiai pasirodžiusių 20-ukus iš kiekvienos klasės. Taip pat rinksime ir kviesime aktyvių mokyklų 10-ukus (jų atstovus) ir 10-uką anketas pildžiusių mokinių. Ši informacija bus pirmadienio vakare.

Jau galite parsisiųsti šventės programą. Antradienį paskelbsime REGISTRACIJĄ į BEBRO šventę ir VEIKLAS, tad jau dabar galite jas peržiūrėti ir nuspręsti.

2013-11-24REZULTATAI ir PADĖKOS

Kaip jau galėjote pastebėti, rezultatai ir padėkos prieinami Bebro varžybų lauke. Gauname vieną kitą atsiliepimą, kad padėkose vardai su klaidomis. Labai prašome pataisyti klaidas vaikų varduose, pas ką dar likę, ir kitai savaitei atnaujinsime duomenis padėkose.

Kaip ir pernai:

- mokinių padėkos elektroninės, geros kokybės, tinkamos spausdinimui
- mokytojų padėkos bus atspausdintos ir atiduotos per baigiamąją šventę (greit skelbsime kviečiamuosius į šventę; sukontaktuokite su kolegomis, jei nevyksite, gal kas galės paimti), kitiems siųsime paštu - tačiau tai mažiau patikima.
- Diplomus 1-3 vietoms spausdinsime ir įteiksime per šventę
- Į šventę kviesime apie 10-15 pirmų vietų, patikslinsime. Sąrašai pasirodys šios savaitės pabaigoje.

2013-11-20MAŽYLIŲ VARŽYBOS

Rytoj (lapkričio 19 d.) išjungsime treniruotes ir REZULTATUS, kol vyks MAŽYLIŲ varžybos, kad neapkraut srauto. Kai tik matysime, kad srautai pakeliami, REZULTATUS įjungsime.

MAŽYLIAI šiemet spręs 18 užduočių, tam turės 45 minutes. Sėkmės MAŽYLIAMS!

2013-11-18BEBRO REZULTATAI

Šauniejii ir ryžtingieji Bebro dalyviai, jau yra preliminarūs konkurso rezultatai (Senjorų, Juniorų, Kadetų ir Benjaminų; Mažylių konkursas vyks tik antradienį). Kaip ir pernai dėkojame jus už pagalbą organizuojant konkursą ir džiaugiamės gausiu mokinių, mokytojų, mokyklų dalyvavimu.

Štai tokie šių metų dalyvių skaičiai:
Senjorai - 3671
Juniorai - 6490
Kadetai - 6550
Benjaminai - 7022


Kviečiame peržiūrėti rezultatus. Bendrus rezultatus (geriausiųjų 50-ukus) rasite Bebro varžybų lauke NEPRISIJUNGĘ. Taip pat čia galite rezultatus filtruoti pagal rajonus, tuomet gausite 30 geriausiųjų iš pasirinkto rajono. O asmeninius arba mokyklos rezultatus - PRISIJUNGĘ.

2013-11-12Dėl serverių ir vakar dienos nesklandumų

Gavome atsakymą iš VU ITTC serverių, kad vakarykštis incidentas buvo susijęs ne tik su Bebro serveriais, bet palietė gerokai plačiau jų infrastruktūrą.

Trumpai techninės detalės: šiuo metu dalis aparatūros perkelta į naują duomenų centrą, likusi aparatūros dalis veikia senose patalpose. Duomenų saugyklų tinklas apjungia abi šias patalpas. Peržiūrėjus žurnalus rasta, kad nuo šeštadienio ryto pradėjo atsirasti klaidos viename iš sujungimų (iš viso sujungimų yra keturi ir paprastai tinklas gali funkcionuoti net nutraukus tris iš jų), tačiau šiuo atveju dėl šių klaidų pradėjo augti tinklo apkrovimas ir vienas iš įrenginių "užsikimšo", kas ir sukėlė pirmadienio avariją. Toliau jau sekė darbai išjungiant visą nekritinę įrangą, atstatant viso vmWare klasterio funkcionavimą, klaidos lokalizavimas, veikimo atstatymas ir t.t., tai užtruko iki pietų.

Šiuo metu sutrikimus sukėlusi jungtis yra išjungta, klaidų SAN tinkle nebėra, serverių ryšys su diskais veikia tvarkingai ir yra sekamas, todėl tikimės, kad panašių problemų išvengsime.

2013-11-12Pirmyn narsuoliai!

Serveris jau atstatytas. Kviečiame drąsiausius pagmėginti! :)
Bet kuriuo atveju penktadienį atlikti konkursą bus galima tiems, kuriems nebuvo galimybių šiandineną.

2013-11-11Serveriai

Galutinės žinios - keliame Bebro Senjorų srautą į penktadienį (8-15 val.). Tikimės kad kai kurių laiką dar spėjome sutaupyti. Šiandieną pranešime apie serverių situaciją ir eigą rytoj.
Gal serverį pavyks pataisyti šiandieną iki pietų, tačiau to garantuoti negalime.
Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už supratingumą. Tikimės, kad turėsite galimybę tai dar padaryti penktadienį (arba šiandien po pamokų, jei veiks).

2013-11-11BEBRAS FaceBook

Jūsų patogumui dabar Bebras jau ir Facebook draugijoje. Tikimės, kad taip bus patogiau komunikuoti konkurso ir kitu metu. Jį rasite čia:
https://www.facebook.com/ITBebras

2013-11-10DEŠIMTASIS BEBRO KONKURSAS
LAPKRIČIO 11-14 IR 19 DIENOMIS

Šiemet BEBRUI sukanka 10 metukų! Kaip ir kasmet lauksime aktyviųjų dalyvių iš visos Lietuvos. Pernai pasiteisinusi idėja vykdyti konkursą ir 3-4 klasių mokiniams (Mažyliams) tęsiama ir šiemet. Kadangi mažiesiems tai tik antri metai, jiems skirsime kiek daugiau laiko treniruotėms (nuo spalio 14 iki 27 dienos (pataisyta)), kad suspėtų visi norintys, kad naujai prisijungę mokiniai ir mokytojai įprastų prie taisyklių ir konkurso dieną pasirodytų drąsiai, užtikrintai ir sėkmingai!

Datos
Senjorai (11-12 kl.) - lapkričio 11 d.
Juniorai (9-10 kl.) - lapkričio 12 d.
Kadetai (7-8 kl.) - lapkričio 13 d.
Benjaminai (5-6 kl.) - lapkričio 14 d.
Mažyliai (3-4 kl.) - lapkričio 19 d.

SVARBU:
1. Visas datas ir kitą svarbią informaciją rasite VYKDYMO TVARKOJE.
2. O naujiems konkurso vykdytojams - mokytojams - primename, kad turite prisiregistruoti ir atsiųsti mums Naujo vykdytojo paraišką (įdėmiai perskaitykite REGISTRACIJĄ)

Na o smagias užduotis varžyboms kaip visuomet kūrė ekspertai, mokytojai ir IT entuziastai iš daugelio užsienio šalių. Šiemet tarptautiniame Bebro kūrybiniame seminare susirinko atstovai iš 30 šalių.Uždavinių kurti šiemet rinkomės Torūnėje


2013-09-18Už indėlį į baigiamąją šventę esame dėkingi:Algoritmų sistemos

Ugdymo plėtotės centras

Ugdymo plėtotės centrasUž dovanėles dėkojame:

      Šviesa  
Už diplomus ir dizainą dėkojame:

Ciklonas

Leidykla TEV